Museum Joure

Omgaan met klokken voor beginners

Zaterdag 20 september van 10:30 tot 12:30 uur

Workshop

Heb je een Friese klok geërfd of gekocht, en vraag je je af hoe je er het beste mee kunt omgaan? In deze praktische workshop geven klokkenkenners Freerk of Johan je duidelijke handvatten om jouw klok met vertrouwen te verzorgen, verplaatsen en gebruiken.

Je leert:

  • De basiskennis over hoe een klok werkt.
  • Hoe je Friese klokken het beste kunt vervoeren en bewaren (gewichten/slinger e.d. los).
  • Hoe je Friese klokken weer ophangt (en alles weer in elkaar haakt).
  • Wat je aan dagelijks onderhoud moet doen (schoonmaken, gewicht ophalen, klok op slag brengen, wekker activeren, etc.) en wat vooral niet.

Praktische informatie

De workshop vindt plaats van 10.30 tot 12.30 uur in Museum Joure.

  • De workshop duurt twee uur en is bedoeld voor iedereen zonder voorkennis.
  • Je volgt de workshop gelijktijdig, in groepsverband.
  • De kosten bedragen € 20 per persoon. Dit is inclusief toegang tot het museum én een kopje koffie of thee.

Klokje rondkijken

Na de workshop ben je van harte welkom om de rest van het museum te verkennen. Breng vooral ook een bezoek aan onze vaste collectie Friese klokken én de tentoonstelling Tijd in beweging: De techniek van de Friese klok – een interactieve expositie over het vakmanschap, de techniek en het design achter dit bijzondere erfgoed.

Er is beperkt plek, dus schrijf je op tijd in. Bij veel belangstelling organiseren we mogelijk een tweede editie.

Bezoekersinformatie

Toegang

Let op: vooraf reserveren is nodig

Datum & tijd

Zaterdag 20 september van 10:30 tot 12:30 uur

Locatie

Museum Joure

Museumstraat 2
8501 CD Joure
Route plannen Route plannen

0513 - 41 22 83

Vandaag open van 10:00 tot 17:00 uur

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
wo - za 10:00 - 17:00 uur
zo - ma 13:00 - 17:00 uur
Bekijk alle openingstijden

Nog meer ontdekken