Amsterdam Museum aan de Amstel

Verhalen van de straat

zondag, 1 juni 2025

Rondleiding

Deze activiteit is afgelopen.

Voor veel mensen is Amsterdam een thuis. Toch hebben lang niet alle Amsterdammers een dak boven hun hoofd. In de tentoonstelling (T)huisloos in de stad staan de persoonlijke verhalen van mensen die dak- of thuisloosheid ervaren centraal. Zo ook het verhaal van Susie Arnon.

Geen hulp

Nadat Susie Arnon na een aantal tegenslagen op straat kwam te staan, klopte ze bij meerdere instanties aan voor hulp. Ze werd van het kastje naar de muur gestuurd. Ze vertelt hierover: "Ik kom goed uit mijn woorden, ben niet verslaafd en zie er verzorgd uit. Daardoor kreeg ik het stempel ‘zelfredzaam’, maar daarmee krijg je niet zo makkelijk hulp."

Ervaringsdeskundige

Arnon werkte als ervaringsdeskundige mee aan de tentoonstelling. Ze is kunstenaar en ook haar kunst is hier te zien. Ze maakt bijvoorbeeld werk op papier en in keramiek, geïnspireerd op de dingen die ze om zich heen vindt en ziet. Haar kunst helpt haar te overleven: wanneer ze zichzelf bijna kwijtraakt, kijkt ze naar haar kunst, en zo vindt ze zichzelf weer terug.

Samen met onderzoeker Elisabeth Voros leidt ze je rond. Meer informatie en tickets

Over de tentoonstelling

Maar liefst 17.000 mensen in de stad zijn dak- of thuisloos – meer dan ooit tevoren. Thuisloze mensen hebben geen vaste verblijfplaats: ze reizen van bank naar bank, van een vriend naar een familielid naar een kennis. Voor dakloze mensen is die mogelijkheid er niet: zij moeten hun plek op straat vinden.

Door middel van verhalen van ervaringsdeskundigen – mensen die zelf dak- of thuisloos zijn (geweest) – schetsen we in de tentoonstelling een realistisch beeld van wat het betekent om je zonder vaste woonplek staande te houden. Hun ervaringen laten zien hoe veerkrachtig en creatief mensen zijn in moeilijke omstandigheden, maar ook hoe groot de impact van het leven op straat kan zijn.

Praktische informatie

Datum en tijd: 1 juni van 14.00 tot 15.00 uur
Voertaal: Nederlands
Prijs: Gratis

Deze activiteit is afgelopen. Je kunt hier niet meer aan deelnemen.

Bekijk alle actuele activiteiten op Zien & doen

Datum & tijd

zondag, 1 juni 2025

Juni 2025
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Beschikbare tijden op 1 juni 2025:
  • 14:00 - 15:00 uur

Locatie

Amsterdam Museum aan de Amstel

Amstel 51
1018 EJ Amsterdam
Route plannen Route plannen

020 - 52 31 745

Vandaag gesloten

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
zo - vr Gesloten
Bekijk alle openingstijden

Nog meer ontdekken