Ontdek je Surinaamse roots met de cursus Surinaams stamboomonderzoek. Ben je van - deels - Surinaamse afkomst en wil je meer weten over je familiegeschiedenis? Op 29 september is er een workshop voor beginners, op 6 oktober voor gevorderden.
Beginners
Hier leer je vaardigheden en technieken om je Surinaamse stamboom te onderzoeken. Medewerkers van het Stadsarchief delen manieren om archieven te onderzoeken, oude documenten te ontcijferen en leren hoe je digitale bronnen kunt gebruiken. Met praktische oefeningen en voorbeelden laat het Stadsarchief zien hoe je puzzelstukjes van familieverhalen kunt vinden en in elkaar kunt passen. Vrijdag 29 september 14-16 uur, door Denie Kasan.
Gevorderden
Duik nog dieper je stamboom in met de cursus Surinaams stamboomonderzoek voor gevorderden. Ben je al bekend met de basisprincipes van stamboomonderzoek en wil je je kennis naar een hoger niveau tillen? De gevorderdencursus is speciaal ontworpen om jou verder te helpen en meer kleur te geven aan jouw familiegeschiedenis. Je ontdekt nieuwe bronnen voor onderzoek, leert technieken om oude handschriften te ontcijferen en DNA-resultaten te analyseren. Je werkt samen met gelijkgestemde stamboomonderzoekers en deel je bevindingen in een boeiende leeromgeving. Je ontdekt nieuwe perspectieven en ontwikkelt de vaardigheden die nodig zijn om jouw stamboomonderzoek naar nieuwe hoogten te brengen. Vrijdag 6 oktober 14-16 uur, door Denie Kasan.
Praktisch
Meedoen aan één van de workshops kost € 25.
Op vertoon van een Stadspas Amsterdam betaal je € 10.
Graag inschrijven per mail: rsvp.saa@amsterdam.nl. Noteer daarbij voor welke workshop je je inschrijft en of je wel of geen Stadspas hebt. Je krijgt altijd een bevestiging per mail.