Oyfo Techniekmuseum

Symposium – De Nieuwe Draad

Donderdag 2 april van 09:30 tot 17 uur

Lezing

Textiel zit in het DNA van Twente. Wat ooit begon met een rijke textielhistorie, leeft vandaag voort in innovatie, duurzaamheid en creativiteit.

Textielinnovatie

Kom naar De Nieuwe Draad: het textiel symposium dat laat zien hoe Oost-Nederland de toon zet in duurzame textielinnovatie. Luister naar sprekers vanuit de wetenschap, cultuursector en MKB. Verwacht look & feel installaties en werkende prototypes van de nieuwste innovatieve toepassingen, zoals the wearable breathing trainer en verassende vezels.

Hoogtepunten uit het programma

  • Innovatieve projecten zoals ziekenhuismatrassen van Remat, Riverfashion (kleding uit plastic uit de IJssel) en onverwachte micro-organismes.
  • Inspirerende bijdragen van o.a. Frankenhuis, Enschede Textielstad, Astrid Hage (biotechnologie), Pascal Betten en Movella.
  • Panelgesprekken waarin experts met elkaar en het publiek in gesprek gaan.
  • Interactieve lunch en afsluitende borrel met look & feel van prototypes en samples.

Praktisch

Het evenement vindt plaats op donderdag 2 april 2026 in Oyfo Techniekmuseum in Hengelo. Vanaf 9.30 uur ben je welkom voor koffie en thee; het programma start om 10.00 uur in het theater. De voertaal van de dag is Engels. Het reguliere ticket kost € 45, inclusief koffie, thee en lunch. Studenten betalen € 25 op vertoon van een geldige collegekaart.

Bezoekersinformatie

Toegang

Let op: vooraf reserveren is nodig

Datum & tijd

Donderdag 2 april van 09:30 tot 17 uur

Locatie

Oyfo Techniekmuseum

F. Hazemeijerstraat 300
7555 RJ Hengelo
Route plannen Opent in een nieuw tabblad Route plannen Opent in een nieuw tabblad

074 - 24 30 054

Vandaag open van 10:00 tot 17:00 uur

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
do - di 10:00 - 17:00 uur
Bekijk alle openingstijden

Nog meer ontdekken