Museumdorp de Locht

Van hoeve tot hof

11 juli t/m 12 juli, meerdere opties

Activiteit

Op zaterdag 11 en zondag 12 juli staat Museumdorp De Locht volledig in het teken van de middeleeuwen tijdens het jaarlijkse Middeleeuws Weekend. Bezoekers worden meegenomen naar het dagelijks leven van eeuwen geleden, met ambachten, verhalen, activiteiten en een sfeervol middeleeuws kampement.

Middeleeuws dorp

Tijdens het weekend verandert het museumterrein in een levendig middeleeuws dorp, waar bezoekers kunnen zien, horen en ervaren hoe mensen vroeger leefden en werkten.

De kwakzalver, marskramer en de dar

Ambachtslieden tonen hun vakmanschap, van smeden en mandenvlechten tot vlas- en wolbewerking. Daarnaast komen bijzondere figuren tot leven, zoals de kwakzalver, marskramer en de nar, die zorgen voor een verrassende en interactieve beleving. Bezoekers kunnen luisteren naar Emma’s Muzikale Verhalen en genieten van voorleesmomenten.

Historische dimensie

Met medewerking van Rin ende Maes en Levende Geschiedenis Limburg (LGL) krijgt het evenement een extra historische dimensie, met kampementen en demonstraties die het verleden tastbaar maken voor bezoekers van alle leeftijden.

Volop activiteiten voor kinderen

Ook voor kinderen is er veel te beleven tijdens het Middeleeuws Weekend. Zij starten hun avontuur met het pimpen van een eigen beursje, waarin ze florijnen kunnen verzamelen. Deze verdienen ze door deel te nemen aan verschillende activiteiten, zoals boogschieten, hout hakken en schrijven met een ganzenveer. De verdiende florijnen kunnen ze vervolgens weer uitgeven, waardoor een speels en leerzaam avontuur ontstaat. In het bedelaarsstraatje moeten ze goed opletten, want de ‘bedelaars’ proberen de florijnen misschien wel afhandig te maken.

Een dag vol beleving voor het hele gezin

Het middeleeuws Weekend biedt een unieke combinatie van historie, beleving en interactie. Bezoekers worden uitgenodigd om niet alleen te kijken, maar vooral te doen en te ontdekken.

Bezoekersinformatie

Toegang

Museumkaart geldig

Leeftijd

Voor 0 t/m 12 jaar en volwassenen

Datum & tijd

11 juli t/m 12 juli, meerdere opties

Juli 2026
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Beschikbare tijden op 11 juli 2026:
  • 10:00 - 17:00 uur
Beschikbare tijden op 12 juli 2026:
  • 10:00 - 17:00 uur

Locatie

Museumdorp de Locht

Broekhuizerdijk 16d
5962 NM Melderslo
Route plannen Opent in een nieuw tabblad Route plannen Opent in een nieuw tabblad

077 - 39 87 320

Vandaag gesloten

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
vr Gesloten
za - zo 10:00 - 17:00 uur
ma Gesloten
di - wo 10:00 - 17:00 uur
Bekijk alle openingstijden

Nog meer ontdekken