Museum Slager

Van Paarden en ander Moois – Jan Peeters

10 december 2024 t/m 13 april 2025

Tentoonstelling

Deze activiteit is afgelopen.

In Museum Slager zie je een tentoonstelling met schitterende aquarellen van Jan Peeters. De schilderijen in deze expositie weerspiegelen Peeters’ passie voor paarden, de natuur en maatschappelijke ontwikkelingen.

Stoere Brabanders, dravers en renpaarden

De edele viervoeters zijn in diverse uitvoeringen te zien, van stoere Brabanders en dravers tot ren- en dressuurpaarden. Eyecatcher is olympische amazone Dinja van Liere, die met haar paard Hermès in Parijs net geen brons veroverde in het onderdeel dressuur. De aquarellen kunnen worden gezien als ware portretten, elk vergezeld van een boeiend verhaal.

"Jan Peeters weet de ziel van het paard te raken"

Zo wordt gezegd over zijn werk. De tentoonstelling omvat daarnaast ook landschappen, stadsgezichten, rivier- en zeegezichten. Peeters woonde en werkte jarenlang in ’s-Hertogenbosch en heeft onder meer de Parade en de Brede Haven vereeuwigd, evenals de Zeeuwse Hedwigepolder en het kustlandschap.

Autodidact

Peeters is autodidact en groeide op in Utrecht in een gezin waar kunst en fotografie een belangrijke rol speelden. Zijn liefde voor het vastleggen van paarden ontstond al op jonge leeftijd, mede door de indrukwekkende schilderijen van Elizabeth Thompson, zoals haar weergave van een cavaleriecharge tijdens de Slag bij Waterloo, Scotland Forever!.

Door de drukte van een groot gezin en zijn journalistieke carrière raakte het schilderen echter op de achtergrond. In 2017, met het zicht op een onvermijdelijke reorganisatie, besloot hij zijn penseel weer op te pakken. In 2019, na 34 jaar in de journalistiek, maakte hij de overstap naar het kunstenaarschap. Zijn ontwikkeling en uitzonderlijke vakmanschap zijn te bewonderen op zijn website.

Praktisch

Jan Peeters zal op de zondagen 29 december, 5 januari en 9 maart aanwezig zijn voor Meet & Greet-sessies en rondleidingen om 13.30 uur. Ook is er op donderdag 6 maart een Kinderdag, die aansluitend op de expositie plaatsvindt.

Deze activiteit is afgelopen. Je kunt hier niet meer aan deelnemen.

Bekijk alle actuele activiteiten op Zien & doen

Datum

10 december 2024 t/m 13 april 2025

November 2025
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Locatie

Museum Slager

Choorstraat 8
5211 KZ Den Bosch
Route plannen Opent in een nieuw tabblad Route plannen Opent in een nieuw tabblad

073 - 61 33 216

Vandaag open van 13:00 tot 17:00 uur

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
ma Gesloten
di - za 11:00 - 17:00 uur
Bekijk alle openingstijden

Nog meer ontdekken