Museum De Wieger

Kunstlezing – Verwantschap in verf in De Wieger

Vrijdag 24 april van 14 tot 15:30 uur

Lezing

Wat verbindt het werk van schilder-dokter Hendrik Wiegersma met dat van de kunstenaars van de Bergense School? Deze verwantschap vormt het uitgangspunt van een inspirerende kunstlezing op 24 april in De Wieger.

Tentoonstelling

Wat zie je en wat bedoelt de kunstenaar? Hoewel het werk van Wiegersma een andere sfeer oproept dan dat van zijn Bergense collega’s, zijn er duidelijke overeenkomsten in hun expressieve benadering. In de tentoonstelling Verwantschap in verf, die tot en met 10 mei 2026 te zien is in De Wieger, ervaart de bezoeker de parallellen en contrasten tussen deze kunstenaars met eigen ogen. Tijdens de lezing maakt kunsthistorica Emma FitzGerald dwarsverbanden tussen Hendrik Wiegersma en de Bergense School en duidt zij de gedeelde belevingswereld van kunstenaars uit deze periode.

Spreker

De lezingen van kunstverkenner Emma FitzGerald kenmerken zich door een inspirerende en toegankelijke stijl. Vanuit haar expertise als kunsthistoricus en docent helpt zij bezoekers om beter te kijken en meer te begrijpen van wat er achter een kunstwerk schuilgaat, met aandacht voor verhalen, emoties en betekenissen. Zo haal je méér uit je museumbezoek.

Programma

Het programma is als volgt. Van 14.00–14.30 uur is er inloop en koffie of thee met lekkers op het terras van De Wieger. Van 14.30–15.30 uur volgt de lezing Verwantschap in verf door kunsthistorica Emma FitzGerald in het Groot Atelier. Vanaf 15.30 uur is er een rondgang langs enkele werken op zaal o.l.v. Emma en gelegenheid om zelf rond te kijken in het museum en de tuin en gelegenheid voor nog een drankje voor eigen rekening op het terras van het museumcafé.

Traktatie

Prijs: €?11,50 per persoon. Prijs is inclusief lezing en rondgang op zaal en een kop koffie of thee met lekkers. Prijs van de lezing is gebruikelijk exclusief de museumentree, maar omdat het museum 50 jaar bestaat, trakteert De Wieger alle lezingdeelnemers op gratis museumentree.

Bestel je tickets via de website van het museum.

Bezoekersinformatie

Toegang

Met Museumkaart € 11,50

Reguliere toegangsprijs € 11,50

Let op: vooraf reserveren is nodig

Datum & tijd

Vrijdag 24 april van 14 tot 15:30 uur

Locatie

Museum De Wieger

Oude Liesselseweg 29
5751 WN Deurne
Route plannen Opent in een nieuw tabblad Route plannen Opent in een nieuw tabblad

0493 - 32 29 30

Vandaag gesloten

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
di - zo 12:00 - 17:00 uur

Extra informatie

Prijs is inclusief lezing en rondgang op zaal en een kop koffie of thee met lekkers.

Nog meer ontdekken