Oorlogsmuseum Medemblik

Beleef de levende geschiedenis

Saturday 11 April from 10 to 17:30 hours

Event

Stap terug in de tijd en beleef de geschiedenis van dichtbij tijdens de levende geschiedenis dagen van de Pontoon Group ’40-’45 in het Oorlogsmuseum Medemblik.

Geschiedenis

Deze unieke Nederlandse living history reenactmentgroep organiseert maar liefst twaalf keer per jaar indrukwekkende demonstraties waarbij de geschiedenis van de Amerikaanse Engineers uit de Tweede Wereldoorlog tot leven komt. Tijdens deze dagen wordt een bijzondere collectie authentieke Amerikaanse voertuigen, materialen en uniformen ontdekt. In het museum is bovendien een originele pontonbrug uit deze periode te bewonderen. Deze ligt op het droge opgesteld, waarbij de reenactors uitgebreid uitleg geven over de werking, de opbouw en het cruciale belang van dit materieel tijdens de oorlog. De Amerikaanse Engineers speelden een onmisbare rol in de bevrijding van West–Europa. Wanneer vaste bruggen door de terugtrekkende vijand werden vernietigd, zorgden zij ervoor dat geallieerde troepen hun opmars konden voortzetten door in korte tijd noodbruggen aan te leggen.

Demonstraties

Tijdens de levende geschiedenis dagen is er volop actie en beleving. Zo kunnen bezoekers wapendemonstraties bijwonen. Er kan worden meegevaren met de stormbootjes. Er kan een rondje worden gereden in een authentieke legertruck. Er kunnen demonstraties worden bekeken van de Leroi–compressorwagen. De werking van rookmachines kan worden gezien. Er kan een kijkje worden genomen bij de veldkeuken. Door middel van deze interactieve demonstraties wordt niet alleen uitleg gegeven, maar wordt ook ervaren hoe het leven en werk van deze militairen eruitzag. Zo wordt duidelijk hoe belangrijk hun inzet was – en hoe waardevol vrijheid is.

Bezoek

Kom langs tijdens één van de levende geschiedenis dagen, ontmoet de reenactors, stel vragen en beleef deze unieke geschiedenis van dichtbij. Plan het bezoek en laat je meenemen naar een indrukwekkend stuk verleden dat nog altijd voelbaar is.

Visitor information

Access

Included in the museum ticket.

Netherlands Museum Pass valid

Date & time

Saturday 11 April from 10 to 17:30 hours

Location

Oorlogsmuseum Medemblik

Zeldenrust 5
1671 GW Medemblik
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

06 - 23 975 661

Open today from 10:00 until 17:00

Opening hours next week
Day Opening hours
Fri - Sat 10:00 - 17:00
Sun 12:30 - 17:00
Mon Closed
Tue - Wed 10:00 - 17:00
Overview of opening hours

Discover more