Natuurhistorisch Museum Rotterdam

Herbarium – rondleiding door Ivo van den Baar

Sunday 17 May from 14 to 15 hours

Guided tour

Tijdens de rondleiding door de tentoonstelling 'Herbarium' neemt kunstenaar Ivo van den Baar je mee door het onderzoek naar de verschillende planten, de ontwikkeling van de werken, schetsontwerpen, patroondelen en proeven.

Toekomst

Wie of wat bepaalt in de toekomst waar mensen, dieren en planten mogen leven? Deze vraag staat centraal in het werk van kunstenaarsduo Driessens &?van den Baar. Voor de tentoonstelling Herbarium onderzochten zij de herbariumcollectie van Het Natuurhistorisch, op zoek naar Rotterdamse planten die lokaal uitgestorven zijn of met uitsterven bedreigd. Deze verdwenen stadsnatuur vormt de basis voor een serie kunstwerken, uitgevoerd in vilten planten achter glas.

Tentoonstelling

De installatie toont een selectie van deze werken, geïnspireerd op de archieven van het museum. Samen met tekeningen, aquarellen en borduurwerken laat de tentoonstelling zien wat verloren is gegaan en de zoektocht van de kunstenaars hiernaar.

Rondleiding

Tijdens de rondleiding neemt kunstenaar Ivo van den Baar je mee door het onderzoek naar de verschillende planten, de ontwikkeling van de werken, schetsontwerpen, patroondelen en proeven. Ben jij ook benieuwd naar hoe deze prachtige werken tot stand zijn gekomen? Sluit dan aan!

Visitor information

Access

Included in the museum ticket.

Netherlands Museum Pass valid

Date & time

Sunday 17 May from 14 to 15 hours

Location

Natuurhistorisch Museum Rotterdam

Westzeedijk 345(Museumpark)
3015 AA Rotterdam
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

010 - 43 64 222

Open today until 17:00

Opening hours next week
Day Opening hours
Sat - Sun 11:00 - 17:00
Mon Closed
Tue - Thu 11:00 - 17:00
Overview of opening hours

Discover more