Bonnefanten

In mijn ogen

21 December 2024 until 24 August 2025

Exhibition

This activity has ended.

Wanneer twee mensen hetzelfde kunstwerk bekijken, zien ze beiden iets anders. Wat onze ogen zien, kleuren we in met onze ervaringen.

Maastrichtenaren

In mijn ogen laat je meekijken met drie Maastrichtenaren die niet eerder in het Bonnefanten waren: Francisca Callemeijn, Fred Byrman en Maria Maas. Zij kozen uit een voorselectie kunstwerken waarvan zij vinden dat die de muren van het museum waardig zijn: vijf nooit eerder getoonde werken uit de Bonnefantencollectie. Wat de drie zien als ze ernaar kijken, vertelden ze aan Els Huver en hoor je terwijl je naar de werken kijkt.

Ogen

Els wil kunst en cultuur toegankelijk maken voor een diversere groep mensen. Met In mijn ogen onderzoekt ze wat mensen zien als ze naar kunst kijken. De aftrap wordt gegeven door drie paar verse ogen die het Bonnefanten niet eerder vanbinnen zagen. Door het delen van hun gedachten bij deze kunstwerken laten Francisca, Fred en Maria iets van zichzelf zien. Daarna is het aan de bezoekers om, weliswaar schriftelijk, te delen wat zij zien als ze naar de werken kijken. Zo leren we ook hen – via de kunst – een beetje kennen.

In opmaat naar de tentoonstelling bezochten de drie het Bonnefantenmuseum – voor de allereerste keer – om de gekozen kunstwerken in het echt te bekijken. Deze werden speciaal voor hen uit het depot gehaald.

This activity has ended. You can no longer participate in this.

View all current activities on See and Do

Date

21 December 2024 until 24 August 2025

December 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Location

Bonnefanten

Avenue Ceramique 250
6221 KX Maastricht
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

043 - 32 90 190

Open today from 11:00 until 17:00

Opening hours next week
Day Opening hours
Mon Closed
Tue - Sat 11:00 - 17:00
Overview of opening hours

Discover more