Rijksmuseum Slot Loevestein

Hemelvaartsweekend op Slot Loevestein

29 May 2025 until 1 June 2025

Activity

This activity has ended.

Wil jij alles weten over dé meest spectaculaire ontsnapping uit de Nederlandse geschiedenis?

Hugo de Groot

Tijdens zijn gevangenschap in Slot Loevestein studeert en schrijft Hugo de Groot veel. Boeken worden gebracht en gehaald in een grote boekenkist. Naarmate de controles verslappen, bedenken zijn vrouw Maria van Reigersberch en dienstmeisje Elsje van Houweningen een gedurfd plan: Hugo ontsnapt in de boekenkist!

Dit Hemelvaartsweekend vertellen museumgidsen je alles over Hugo én zijn spectaculaire ontsnapping. Wie was Hugo de Groot? Waarom werd hij gevangengezet? Hoe zag zijn leven in staatsgevangenis Loevestein eruit? En waarom zaten zijn vrouw en kinderen bij hem opgesloten? Kom luisteren en beleef een van de beroemdste ontsnappingsverhalen uit de Nederlandse geschiedenis! Verteltijden ontsnappingsverhaal: 11:00, 12:30, 13:30 en 15:00 uur

Speurtocht: Help Hugo zoeken

Ga mee en ontdek de geschiedenis van Loevestein met deze speurtocht. Hugo de Groot heeft jouw hulp nodig, hij is iets belangrijks kwijt geraakt. Tijdens een leuke tocht door het kasteel en de vesting maak je kennis met de drie bewoners van Loevestein: ridder Dirc, gevangene Hugo en soldaat Thomas.

Met haar aarden wallen, dubbele grachten, bastions, bomvrij onderkomen en het straatje met soldatenhuisjes ademt de vesting nog steeds de sfeer van een achttiende-eeuws soldatendorp. Loevestein is namelijk zo veel meer dan een kasteel. Het was ook een staatsgevangenis en een vesting in de Oude en de Nieuwe Hollandse Waterlinie. De vesting speelde eeuwenlang een belangrijke rol in deze verdedigingslinies. Daar leer je spelenderwijs meer over met leuke doe-opdrachten. Vind jij de juiste mix van ingrediënten voor buskruit? Laat dan de vesting schudden op haar grondvesten. Leer musketschieten, of zet de vesting onder water met het waterspel.

De speurtocht sluit af in de tentoonstelling Opgegraven. Loevestein had een militaire functie en is nooit door adellijke families bewoond. Wel woonden er kasteleins, soldaten en gewone burgers. In de soldatenhuisjes zie je sporen van hun levens.

This activity has ended. You can no longer participate in this.

View all current activities on See and Do

Age

Children aged 0 to 12

Date

29 May 2025 until 1 June 2025

December 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Location

Rijksmuseum Slot Loevestein

Loevestein 1
5307 TG Poederoijen
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

0183 - 44 71 71

Open today until 17:00

Opening hours next week
Day Opening hours
Tue - Sun 10:00 - 17:00
Overview of opening hours

Discover more