Nationaal Holocaustmuseum

Etty Hillesum in woord en muziek

Sunday 8 March from 11 to 13 hours

Event

Ontdek Etty Hillesum in woord en muziek: journalist Judith Koelemeijer vertelt over haar moedige leven, afgewisseld met pianomuziek van Marcel Worms die de spirituele kracht van haar dagboeken tot leven brengt.

De muzikale ziel van Etty Hillesum

Etty Hillesum, een Joods-Nederlandse dagboekschrijfster, maakte een opmerkelijke keuze tijdens de Tweede Wereldoorlog door niet te gaan onderduiken. In deze concertlezing vertelt journalist en auteur Judith Koelemeijer over Etty’s leven, haar denken en haar moed. Koelemeijer schreef meerdere boeken, waaronder de biografie Etty Hillesum. Het verhaal van haar leven (2022), waarin zij Hillesums korte maar indringende levensweg tot leven brengt.

Lezing

De lezing biedt ook inzicht in de historische context waarin Etty haar dagboeken schreef – teksten die tot op de dag van vandaag mensen raken door hun kracht en spirituele diepgang. Judiths verhaal wordt afgewisseld met pianomuziek door Marcel Worms, speciaal gekozen om aan te sluiten bij de thema’s uit het boek. Marcel Worms is sinds de jaren negentig internationaal actief als solopianist en kamermusicus, en staat bekend om zijn concertlezingen met prominente Nederlandse auteurs. Hij speelt werk van Frédéric Chopin, Mischa Hillesum, Dick Kattenburg, Szymon Laks, Sergej Rachmaninov, Johanna Bordewijk-Roepman, Leo Smit en Erich Ziegler.

Samen brengen Judith Koelemeijer en Marcel Worms een bijzondere en indringende muzikale vertelling over het leven van Etty Hillesum.

Visitor information

Access

Included in the museum ticket.

Attention: Advance booking required

Date & time

Sunday 8 March from 11 to 13 hours

Location

Nationaal Holocaustmuseum

Plantage Middenlaan 27
1018 DB Amsterdam
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

020 - 53 10 310

Open today from 10:00 until 17:00

Opening hours next week
Day Opening hours
Mon - Sat 10:00 - 17:00
Overview of opening hours

Discover more