De Appel

Every Act of Struggle: Intrusion and Assembly

24 April 2025 until 24 May 2025

Exhibition

This activity has ended.

Met behulp van een methodologie door School of Intrusions, hebben de kunstenaars in deze tentoonstelling elkaar ontmoet in verschillende archieven, waar ze onderzoeksmateriaal doornamen en verschillende gevallen bespraken van acties van kunstenaarsbewegingen en anti-apartheidscampagnes.

Met kunstenaars: Noor Abed, Simnikiwe Buhlungu, Chad Cordeiro, Iswanto Hartono, Pieter Paul Pothoven, gecureerd door School of Intrusions, de Appel en de deelnemende kunstenaars.

Complex discours

In de afgelopen twee jaar is er een complex discours ontstaan over de manier waarop culturele instellingen in Nederland omgaan met kwesties van historisch geweld en systematische onrechtvaardigheid in de context van hun koloniale geschiedenis. Kunstenaars gebruiken verschillende strategieën om er bij deze instellingen op aan te dringen deze kwesties aan te pakken, vaak door activisme te combineren met hun artistieke praktijk. Hoewel sommige acties deze zaken onder de publieke aandacht hebben gebracht, speelt een groot deel van het discours zich in de privésfeer af, waarbij veel instellingen een voorzichtige of vrijblijvende houding aannemen. Deze huidige dynamiek herinnert aan eerdere momenten in de geschiedenis, namelijk de debatten die ontstonden door de culturele boycot en de anti-apartheidsbeweging van de jaren 1960 tot 1980 in Nederland, toen culturele instellingen onder vergelijkbare druk kwamen te staan om kritisch na te denken over hun eigen rol.

Met behulp van een methodologie door School of Intrusions, hebben de kunstenaars in deze tentoonstelling elkaar ontmoet in verschillende archieven en op locaties in Amsterdam, waar ze onderzoeksmateriaal doornamen en verschillende gevallen bespraken van acties van kunstenaarsbewegingen en anti-apartheidscampagnes, en de institutionele reacties die daarop volgden. Voor de presentatie in de Appel zullen relevante kunstwerken van de kunstenaars worden tentoongesteld en zal de tentoonstellingsruimte van de Appel worden omgebouwd tot een gastvrije ontmoetingsruimte, ontworpen door architect en kunstenaar Iswanto Hartono. Hier wordt het open onderzoek voortgezet en vinden studiesessies met het publiek plaats. Het onderzoek zal doorgaan na de tentoonstelling en uitmonden in een volgend publiek moment in 2026.

This activity has ended. You can no longer participate in this.

View all current activities on See and Do

Date

24 April 2025 until 24 May 2025

November 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Location

De Appel

Tolstraat 160
1074 VM Amsterdam
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

020 - 62 55 651

Open today from 14:00 until 20:00

Opening hours next week
Day Opening hours
Sun 14:00 - 20:00
Mon - Tue Closed
Wed - Fri 14:00 - 20:00
Overview of opening hours

Discover more