De Appel

Als je me echt zou kennen…

3 March 2023 until 25 March 2023

Exhibition

This activity has ended.

Eén van de vele facetten van het Tienercuratoren-programma in 2023 is een tentoonstelling. Ayman, Beyda, Donovan, Hajar, Oumaima, Menna, Safae en Yahya maakten die vanuit de wens ruimte te creëren voor verhalen en vragen die we in Nederland nog niet voldoende horen.

Vooroordelen

'Ik wil graag de Arabische sprookjes delen die mijn moeder mij voorlas. Deze sprookjes spelen een belangrijke rol voor mij, opgroeiend als kind in Amsterdam', aldus Menna, één van de Tienercuratoren. Als je me echt zou kennen… geeft gehoor aan de vooroordelen die de Tienercuratoren in Amsterdam dagelijks ervaren. Dit zijn momenten waarop ze zich anders voelen, niet-Nederlands, ondanks dat ze in Nederland geboren zijn. Hoe komt het, dat niemand aan hen vraagt hun verhaal te vertellen, maar dat mensen het verhaal vaak op basis van aannames invullen? Zij willen deze situatie doorbreken en het gesprek aangaan. Met deze tentoonstelling nodigen zij je dan ook uit hun ervaringen te delen en zo tot een nieuw begrip te komen rondom onderlinge vooroordelen.

Echt luisteren

De tentoonstelling is het resultaat van een samenwerking als groep, waardoor tegelijkertijd individuele overeenkomsten en verschillen naar voren konden komen. Deze individualiteit en tegelijkertijd collectiviteit willen ze delen door ons aan te moedigen echt naar elkaars verhalen te luisteren. Als je me echt zou kennen... is een verzameling aan herinneringen over het leven van tieners in Amsterdam.

3 kunstenaars

Gedurende het hele proces hebben David Smeulders, curator educatie van de Appel, en Fouad Lakbir, verhalenverteller & mede-initiatiefnemer van MAQAM, met de jonge curatoren samengewerkt en hen geholpen richting te geven aan hun interesses in relatie tot tentoonstellingen maken. De Tienercuratoren selecteerden 3 kunstenaars om mee samen te werken. Tijdens de tentoonstelling is hun werk in de Appel te zien: Suat Ögüt, Ain en Ghita Skali.

This activity has ended. You can no longer participate in this.

View all current activities on See and Do

Date

3 March 2023 until 25 March 2023

December 2025
Mo Tu We Th Fr Sa Su
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Location

De Appel

Tolstraat 160
1074 VM Amsterdam
Plan route Opens in a new tab Plan route Opens in a new tab

020 - 62 55 651

Closed today

Opening hours next week
Day Opening hours
Tue Closed
Wed - Sun 14:00 - 20:00
Overview of opening hours

Discover more