Fries Scheepvaart Museum

Lezing: De Weduwen van Lemmer

Mittwoch 14 Januar 2026 von 19:30 bis 20:30 Uhr(zeit)

Lesung

Een verhaal van generaties krachtige vrouwen die zich staande moesten houden in een uitgesproken mannenmaatschappij.

Age bKker

Afgelopen zomer verscheen 'De weduwen van Lemmer, een Friese bakkerskroniek’ geschreven door Age Bakker. Als nazaat van deze weduwen deed hij onderzoek naar bijna 3 eeuwen familiegeschiedenis, een verhaal van generaties krachtige vrouwen die zich staande moesten houden in een uitgesproken mannenmaatschappij.  

Lezing

Op woensdag 14 januari geeft Bakker een lezing in het museum. We maken kennis met enkele van de weduwen, zoals Meino Poppes, afkomstig uit de Wouden, die rond 1770 verhuisde naar het bedrijvige Lemmer en haar twee mannen en drie zonen overleefde. En schippersdochter Hendrikje Feites, die met acht kinderen er alleen voor stond maar de bakkerij aan de zeesluis met succes voortzette. Als weduwe werden ze weer baas over hun eigen geld en dat deden ze goed.

Praktisch

De lezing begint om 19.30 uur, inloop met koffie/thee vanaf 19.00 uur. Entree: €7,50, gratis toegang voor leden van de Vereniging Fries Scheepvaart Museum en Museumkaarthouders. Graag vooraf aanmelden via balie@friesscheepvaartmuseum.nl of tel.nr. 0515-414057.

Besucherinformationen

Zugang

Zugang ist bei einer Eintrittskarte für das Museum inbegriffen

Niederländische Museumskarte gültig

Datum & Uhrzeit

Mittwoch 14 Januar 2026 von 19:30 bis 20:30 Uhr(zeit)

Standort

Fries Scheepvaart Museum

Kleinzand 16
8601 BH Sneek
Route planen Öffnet in einem neuen Tab Route planen Öffnet in einem neuen Tab

0515 - 41 40 57

Heute bis 17:00 Uhr geöffnet

Öffnungszeiten in der kommenden Woche
Tag Öffnungszeiten
Di 10:00 - 17:00 Uhr
Mi (Kerstavond) Geschlossen
Do (1e Kerstdag) Geschlossen
Fr (2e Kerstdag) 12:00 - 17:00 Uhr
Sa 10:00 - 17:00 Uhr
So 12:00 - 17:00 Uhr
Alle Öffnungszeiten ansehen

Noch mehr entdecken