Lot uit de Loterij
Bis einschl. 24 September von 11:00 bis 17:00
Ausstellung
In Lot uit de Loterij zie je dat loterijen in de 16e en 17e eeuw een vorm van crowdfunding avant la lettre waren.
Van ramp naar kans
Aanleiding voor een loterij was altijd een ramp. Denk aan een grote brand of een verwoesting door plunderaars. Arm en rijk konden meedoen. En wie houdt er nou niet van de kans om te winnen? Misschien vervult het de wens voor een beter leven of het verlangen naar iets wat je anders niet zou kunnen kopen. Tegelijk help je het goede doel. In de Nederlanden en Italië ontstaan ongeveer tegelijkertijd loterijen, met zilver als hoofdprijs. Dit zijn vaak gebruiksvoorwerpen, van zoutvaten tot zilveren lepels of mooie schalen voor op tafel. In de tentoonstelling ontdek je de bijzondere verhalen van toen, samen met 16e- en 17e-eeuws zilver uit de Nederlanden.
Activiteiten
Je kunt rondleidingen boeken, kinderen kunnen in de Zilverwerkplaats aan de slag of een speurtocht doen. In de Smederij zijn echte smeden aan het werk. Vraag hen het hemd van het lijf! Maak je bezoek aan Schoonhoven af met een stadswandeling door de Zilverstad van Nederland.
Besucherinformationen
Zugang
Zugang ist bei einer Eintrittskarte für das Museum inbegriffen
Niederländische Museumskarte gültig
Alter
Für Kinder von 5–18 Jahren und erwachsene
Datum
Bis einschl. 24 September von 11:00 bis 17:00
Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
---|---|---|---|---|---|---|
Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
---|---|---|---|---|---|---|
Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
---|---|---|---|---|---|---|
Mo | Di | Mi | Do | Fr | Sa | So |
---|---|---|---|---|---|---|
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Standort
Nederlands Zilvermuseum
2871 CZ Schoonhoven
Heute von 11:00 bis 17:00 Uhr geöffnet
Tag | Öffnungszeiten |
---|---|
Fr - So | 11:00 - 17:00 Uhr |
Mo | Geschlossen |
Di - Mi | 11:00 - 17:00 Uhr |
Noch mehr entdecken
Den Niederländische Museumskarte oder ein Tagesticket kaufen
Niederländische Museumskarte
Holen Sie sich den Niederländische Museumskarte und erhalten Sie für ein ganzes Jahr Zugang zu den fast 400 niederländischen Museen.
Pass-/Kartentyp | Preis |
---|---|
Erwachsenenkarte | € 64,90 |
Juniorkarte | € 32,45 |
Kinderkarte | € 32,45 |
Nederlands Zilvermuseum verkauft im Museum auch die Niederländische Museumskarte.
Ticketpreise Lot uit de Loterij
Mit Niederländische Museumskarte |
Kostenlos |
Reguläre Eintrittspreise Nederlands Zilvermuseum
Gruppe | Preis |
---|---|
0 t/m 17 jaar (max 4 kinderen per 1 betalende volwassene) | Kostenlos |
Groepsprijs (vanaf 15 peroon. Prijs p.p) | € 10,50 |
Volwassenen | € 12 |