Nationaal Archief

Van mythevorming naar openbaarheid – de archieven over de staatsgreep in Suriname

Freitag 2 Januar 2026 von 11:30 bis 13:15 Uhr(zeit)

Lesung

Benieuwd naar de archieven over de militaire coup in Suriname in 1980? Kom op 2 januari 2026 om 11.30 uur naar een lunchlezing in het Nationaal Archief in Den Haag.

Openbaar

Al jaren is er in de politiek en in de media veel te doen over de openbaarheid van archieven rondom deze coup. Sommige dossiers zijn tot 2060 niet openbaar. Het Adviescollege Openbaarheid en Informatiehuishouding onderzoekt momenteel of deze archieven eerder openbaar kunnen worden. Tijdens deze lezing lichten zij een tipje van de sluier op.

Kathleen Ferrier

Ook vertelt onderzoeker Ellen de Vries over het archiefonderzoek voor haar boek Hans Valk: over een Nederlandse kolonel en een coup in Suriname (1980). De lezing wordt geopend door oud-politica Kathleen Ferrier. Zij droeg onlangs het archief van haar vader Johan Ferrier (oud-president van Suriname en de laatste gouverneur van het land) over aan het Nationaal Archief van Suriname.

Praktisch

2 januari 2026, van 11.30 tot 13.15 uur in het Nationaal Archief, Den Haag De lezing is gratis (en inclusief lunch). Van tevoren aanmelden is verplicht.

Besucherinformationen

Zugang

Datum & Uhrzeit

Freitag 2 Januar 2026 von 11:30 bis 13:15 Uhr(zeit)

Standort

Nationaal Archief

Prins Willem-Alexanderhof 20
2595 BE Den Haag
Route planen Öffnet in einem neuen Tab Route planen Öffnet in einem neuen Tab

070 - 33 15 400

Heute von 10:00 bis 21:00 Uhr geöffnet

Öffnungszeiten in der kommenden Woche
Tag Öffnungszeiten
Mi - Fr 10:00 - 17:00 Uhr
Sa 11:00 - 17:00 Uhr
So - Mo Geschlossen
Alle Öffnungszeiten ansehen

Noch mehr entdecken