Museum van de Geest | Outsider Art

Duran’s Factory: Outsiderwear the Exhibition

24 september 2021 t/m 5 juni 2022

Tentoonstelling

Deze activiteit is afgelopen.

De spraakmakende modeontwerper Duran Lantink laat zich inspireren door Andy Warhol en outsider art. In een zilverkleurige setting toont Lantink nieuwe supersterren, gekleed in opvallende outsider art creaties. De fotografie is in handen van kunstenaar Bruin Parry.

Warhol

Het decor van de tentoonstelling is de studio van Warhol. Museumzalen die volledig zijn bekleed met zilverfolie. In deze uitzinnige entourage in New York ontving Warhol in de jaren 60 zowel supersterren als excentrieke outsiders. Door zich te omringen met sterren en invloedrijke personen groeide zijn bekendheid. Ook Lantink zet zijn beroemdheid in en laat The Factory van Warhol herleven met nieuwe supersterren.

Zilveren broedplaats

Dansend betreed je de zilveren broedplaats, waar LeBelle-dansers gekleed door de modeontwerper je verwelkomen op 5 grote schermen. De interactieve installatie van dansgroep LeBelle is één van de topstukken in de tentoonstelling. Samen met hen maakte Lantink de Stardom film. Een ander opvallend werk is de hoarder-installatie. Na Andy Warhols dood in 1987 kwam aan het licht dat hij een neiging had tot hoarden, een dwangmatige manier van verzamelen. Hoarders kunnen ook georganiseerd verzamelen, zo laat de in zilverfolie verpakte kunstinstallatie zien.

Deze activiteit is afgelopen. Je kunt hier niet meer aan deelnemen.

Bekijk alle actuele activiteiten op Zien & doen

Datum

24 september 2021 t/m 5 juni 2022

Juni 2023
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Locatie

Museum van de Geest | Outsider Art

Amstel 51
1018 EJ Amsterdam
Route plannen Route plannen

020 - 53 08 755

Vandaag open van 10:00 tot 17:00 uur

Openingstijden voor aankomende week
Dag Openingstijden
do - di 10:00 - 17:00 uur

Nog meer ontdekken