


Audax Textielmuseum
Het Audax Textielmuseum Tilburg ligt in Tilburg. Het Textielmuseum werd in 1958 geopend en in mei 2008 heropend na een grondige verbouwing. Veel is er te zien in het dynamische TextielLab.
De bijzondere samenwerking met ontwerpers en kunstenaars leidt tot verrassende designproducten en kunstwerken van textiel. Als bezoeker bent u getuige van het hele proces van schets tot product. Een inspirerende ervaring!
Het museum toont ook het verleden. In de Wollendekenfabriek 1900 - 1940 werken de machines nog allemaal. Op die manier is goed te zien hoe er vroeger werd geproduceerd.
Wat vonden anderen ervan? Lees de recensies en beoordelingen van 'ooggetuigen'.
Hier staan de laatste 6 recensies van de bezoekers van Audax Textielmuseum Tilburg.
De laatst toegevoegde recensies staan bovenaan. Heb je het museum al bezocht? Geef dan zelf je mening en
maak kans op een museumkaart.
geef je mening »
18-05-2010
Het textielmuseum is net een snoepwinkel. Ik moet mijn handen altijd op mijn rug houden, die kriebelen om overal aan te zitten. Dat mag op een aantal plekken gelukkig ook wel. En bovendien, hoe raak je de kleuren aan? Of de mooie architectuur van de nieuwe ingang? Gelukkig kun je in fantastische banken zitten om met een lekkere kop koffie alle vormen en kleuren en texturen nog eens voorbij te laten komen. En dan heb ik het nog niet eens gehad over de museumwinkel! Gáán!
24-10-2009
Wat een geweldig museum is dit. Vooraf heb je geen idee hoe het zal zijn en dan kan het zoals in dit museum alleen maar meevallen. Sterker nog, het is voor een ieder van jong tot oud een openbaring om eens te zien hoe of er vroeger gezwoegd moest worden om een paar belegde boeterhammen te hebben. Dit kwam vooral naar voren in de dia-presentatie van 1 van de 9. Geweldig om bij jullie een paar uur door te brengen. Iedereen is even vriendelijk en geen enkele vraag is te veel. Een dikke tien.
01-03-2009
Op zoek naar een middagdagje uit in de buurt van Tilburg lazen we over dit museum. Ik vond het leuker dan ik had verwacht. We hebben verschillende technieken gezien (breien, laseren, borduren, tuften, weven) Ook konden we een indruk krijgen hoe van wol een deken word gemaakt. We zijn nog even in de damast-afdeling geweest maar toen waren we eigenlijk al wel moe van alle indrukken. De kinderen hadden een mapje met opdrachten (tegen betaling van 1 euro) en vonden het leuk om daarmee bezig te zijn. Wij vonden het een interessante middag.
28-02-2009
we zijn op een middag, en we hadden tijd te kort. leuke opbouw van de historie, zowel via beeld,geluid en machines. leuk behulpzaam personeel, en van de kolenbrander kleden naar de nieuwe ontwerpers was zeer leuk. ben benieuwd naar de nieuwe wissel tentoonstelling half maart.
12-02-2009
Leuk en boeiend, door de voortreffelijke uitleg en doordat het machinepark daadwerkelijk produceerd. Dus geen stilstaande machines met een bordje erbij, maar draaiende machines, uitleg door vakmensen en mooie verhalen, door gemotiveerde vrijwilligers om de meest stomme vragen vriendelijk te beantwoorden. Hulde
18-07-2010
Het is een walhalla van machines en stoffen. De revolutie van stoffen en wol lijkt daar opnieuw tebeginnen. Probeer een bezoek wel te combineren met een bezoek aan andere musea in Tiburg.


Openingstijden di t/m vr 10-17 u; za + zo, 2e Paasdag, Hemelvaartsdag, 2e Pinksterdag, 2e Kersdag: 12-17 u. Overige feestdagen gesloten
Toegangsprijzen volw € 7; kind (7-12) € 1,75; kind (13-18) € 3; groepen (> 15 p) volw € 6; kind (7-12) € 1,50; kind (13-18) € 2.
Adres
Goirkestraat 96
5046 GN Tilburg
013-5367475
website »
Voorzieningen