TENTOONSTELLING

Wereldmuseum Rotterdam

Inca's, Capac Hucha

 De Incacultuur trok de afgelopen jaren internationaal de aandacht door spectaculaire vondsten van geofferde kinderen op de hoge toppen van het Andesgebergte. Het brengen van offers was een essentieel onderdeel van het religieuze en politieke bestuur van het Incarijk. Door dit grote rituele belang was het voor de kinderen, de capac huchas, een voorrecht om te worden geofferd.

Dit onderwerp wordt in beeld gebracht met ruim 300 voorwerpen, uit de eigen collectie, uit verzamelingen van Europese musea en uit privécollecties. Te zien zijn onder meer mummies, keramiek, koninklijke weefsels, zilver en goud.

Enkele hoogtepunten zijn het Meisje van Yde (circa 100 na Chr.) en een reconstructie van de mummie Juanita, beter bekend als the Ice Maiden. Juanita, een twaalfjarige meisje, werd geofferd op een bergtop, op een hoogte van meer dan 6000 meter. De bergtop gold als de uiterste geografische grens van de macht van de Incakoning. Voorbij deze grens bevonden zich goden en voorouders.

Openingstijden

di t/m zo:  10-20 u; mediatheek en fotogalerie 10-17 u, 1 jan, 30 apr en 25 dec gesloten.

Toegangsprijzen

 volw € 12; kind (t/m 12) gratis; Groep (>10) € 9 p.p; vrienden/rotterdampas/ICOMleden gratis; de collectie: gratis; Podcatcher € 3

Adres
Willemskade 25
3016 DM Rotterdam
010-2707100
website »

Voorzieningen

koffie bibliotheek winkel parkeerauto parkeerbus kinderen eten

Hoe kom je er?
Met de trein »
Met de auto »

Informatie
Over het museum en de tentoonstellingen
Wereldmuseum Rotterdam »