Streekmuseum voor de Krimpenerwaard

van 2 bezoeker(s)

Boeiend                  
Leerzaam                
Omweg waard                  
Leuk voor kinderen                

mening van anderen >>

Streekmuseum voor de Krimpenerwaard

Het Streekmuseum voor de Krimpenerwaard is gevestigd in een 17e eeuwse Hallehuisboerderij, gelegen op een fraai boerenerf. De collectie bestaat uit voorwerpen die de gewone mens in de Krimpenerwaard dagelijks gebruikten voor huishouden, werken op het platteland, nijverheid, industrie en ambachten.


lees verder »

Streekhistorie in het museum!

Bezoekers lopen op de nieuwe afdeling langs de twaalf kernen van de Krimpenerwaard. Daarbij ziet men in eerste instantie een hedendaags beeld: Men wordt uitgenodigd vanuit het heden naar het verleden te kijken. Bij iedere kern komt een aspect van de streekgeschiedenis aan bod. Zo wordt in Gouderak het verhaal van de steenplaatsen verteld. Bij Lekkerkerk komt de touwnijverheid aan de orde en Ouderkerk geeft een beeld van het schippersleven. Men kan hier zelfs ervaren hoe het was om in een roefje van een binnenvaartschip te wonen!

Bij veel onderwerpen geven korte filmpjes een extra dimensie aan het onderwerp. Ook kan men op verschillende plekken zelf ervaren hoe het was om zo’n honderd jaar geleden stenen te tillen of aan het wiel van de touwbaan te draaien. Het leven van al die hardwerkende mannen, vrouwen en kinderen komt hiermee een stukje dichterbij.

Bij de Geschiedenistafel, die mede dankzij een donatie van de Rabobank is ontworpen, kan men dieper op de verschillende onderwerpen ingaan. De kracht van dit onderdeel is dat bezoekers via de website van het museum ook zelf informatie kunnen toevoegen. Daarmee blijft het verhaal van het verleden van de Krimpenerwaard in beweging en zal iedereen hier een bijdrage aan kunnen leveren.

Met deze streekhistorische afdeling is de veelzijdige geschiedenis van de Krimpenerwaard een stukje toegankelijker geworden voor jong en oud. 

 

 

 


» terug

Kostbare Kleinoden »

01-11-2011 t/m 04-03-2012

tamara bogaard

27-07-2010

Echt leuk en leerzaam! je kon ook met echt oud speelgoed spelen. Dat was vooral leuk! En zeker de ouderwetse fiets!


lees verder »

Marieke Havers

01-07-2011

De nieuwe expositie Verborgen Schatten is erg interessant en brengt een hoop herrinneringen met zich mee!
lees verder »

Openingstijden

di t/m za, 2e paasdag, 2e pinksterdag, hemelvaartsdag 14-17 u; groepen bovendien op afspraak; Goede Vrijdag, 30 apr, 25/31 dec, 1 jan gesloten

Toegangsprijzen

volw € 3,-; kind (-15) € 2,-; 65+ € 2,-

Adres
IJsseldijk 312
2922 BM Krimpen aan den ijssel
0180-514866
website »

Voorzieningen

koffie winkel parkeerauto parkeerbus

Houd mij op de hoogte van:
dit museum »