


Jonkheer Erik Speeckaert is eigenaar van het brandweermuseum. Dit brandweermuseum, een particuliere verzameling dus, is begonnen doordat de jonkheer een oude brandweerwagen kocht van de brandweer Roosendaal en Nispen voor het (eventueel in eerste instantie) zelf blussen van branden op het landgoed Wouwse Plantage.
Naderhand heeft de jonkheer steeds meer belangstelling gekregen voor de oude brandweervoertuigen, materialen en alles wat met de brandweer te maken heeft.
De stallingruimte werd echter al snel te klein. Op de plaats van het huidige museum stond vroeger een oude vervallen schuur, deze is afgebroken en het huidige gebouw is ervoor in de plaats gezet. De bouw van het museum is aangepast aan de overige gebouwen.
In 1982 is het officieel geopend als brandweermuseum.
Getracht wordt alle gemotoriseerde voertuigen te laten blijven rijden,maar dat niet meer alles perfect functioneert zult u ongetwijfeld begrijpen. Wij proberen ook, voor zover het mogelijk is, deze gebreken te herstellen en alles weer functionerend te krijgen.

Openingstijden mei/jun di t/m do na afspraak, alleen groepen (v.a. 20 pers)
Toegangsprijzen volw € 3,50; kind (-13)/65+ € 2,25
Adres
Plantage Centrum 1
4725 SR Wouwse plantage
0165-554400 (VVV)
Voorzieningen

Musea in de buurt: